4. Uluslararası 

Butik Tatlar Festivali

​​​​​​​​​​TARİH :  7 - 8 Nisan 2018


Başvurular


 • Başvurular internet üzerinden YARIŞMA KAYIT FORMU doldurularak yapılacaktır. 
 • Bütün katılımcılar kayıt dokümanı doldurmak ve gerekli ödemeleri yapmakla yükümlüdür.
 • Yarısma numaraları ve kimlik kartları alımında formlar ıslak imza ile imzalanacaktır.
 • Yarışmalara katılan herkese onay için katılım belgesi email ile gönderilecektir.  
 • Teşhir alanında aynı gün kayıt işlemi yapılmayacaktır.


SON BAŞVURU TARİHİ :     19 Mart  2018 
Son başvuru tarihinden sonra gelen katılım istekleri kabul edilmeyecektir. 


Yarışma Katılım Ücretleri 

 • Bireysel katılım için limit  yoktur fakat her pasta için ayrıca ilave katılım ücreti ödenir. 
 • Canlı yarışmalar ve Takım Çalışması kategorisinde her yarışmacı katılım ücretini ayrı olacak ödemekle yükümlüdür. 
 • Kayıt yapıldıktan sonra kayıt ücreti geri iade edilemez. 
 • Havale ve kredi kartı ödemelerinde banka masraflari katiimciya aittir.
 • Ödüllerin dağıtılacağı bağış yemeği yemekli olup kayıt ücretine dahil olmayıp ayrıca ödenecektir.
 • Yarışmalara ve ödül gecesine katılanlara 2 günlük workshoplar ve showa giriş ücretsizdir.ÜCRETLER 


Yarışma Kayıtları Son Gün  :  19 Mart , 2018

 
80.- TL   :  Dekoratif Pastalar / Butik çikolatalar  / Fırından Sanata 

  80.- TL   : Takım Yarışması (Her katılımcı için)
  95.- TL   :  Düğün pastası

  80.- TL   :  Canlı Yarışma  (Her katılımcı için)
100.- TL   :  Parti Masası
 


ÖDÜL TÖRENİ & GALA YEMEĞİ


Ödül töreni Yemeği : 148.- TL. 

7 Nisan C.tesi günü saat 19:00 'da gerçekleştirilecek olan yemekli törenimizde ödül kazananların ödülleri verilecektir. ​ Yarışmalara katılmak istedikleri halde önemli bir sebepten yemeğe katılamayacak olanların ödüllerini alabilmeleri için bizimle iletişime geçmelerini rica ederiz.

Ödül töreninde bu yılki sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Kız Çocuklarımıza Okul bursu için bağış toplanacak ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yetkililerine teslim edilecektir. Ödül törenine ait detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.Genel Kurallar ve Koşullar


 1. Katılımcılar istedikleri kadar kategoride yarışmaya katılabilir, ancak her kategoride sadece bir eser değerlendirme için kabul edilecektir.
 2. Boyutlu pasta kategorisi dışında kalan kategori yarışmalarında aksi belirtilmediği sürece strafor kek kullanılabilir. Pastanın Masada sergilenebileceği taban ölçüleri kategori başlıklarında ayrı ayrı belirtilmiştir. 
 3. Yenilebilir resimler farklı ve yaratıcı bir şekilde kullanılabilir ama oldukları gibi kullanılamaz. Amaç teşhire farklı bir yaratıcılık katmak olmalıdır. 
 4. Tasarımın detayları jüri bilgilendirme formuna yazılarak imzalı olarak teşhir ile birlikte kapalı bir zarf içerisinde katılımcı ismi belirtilmeden pastaların yanına bırakılmalıdır. Jüri değerlendirme aşamasında bu form önemli olacaktır. 
 5. Yarışmalara sadece kişisel katılım kabul edilecektir.. Firma adına katılım yapılamaz. Kayıt esnasında katılımcı sadece kendi ismini kayıt formuna yazacaktır. 
 6. Fabrikasyon, hazır olarak satılan çiçekler ve dekoratif malzemeler kullanılamaz. 
 7. Silikon tabanca yapıştırıcıları kullanımı ve yenilemeyen mücevherler kullanılamaz. Bu bir pasta yarışmasıdır. 
 8. Yarışmaya katılacak teşhirlerin sadece yarışmacı tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Yarışmaların adil bir rebaket ortamında gerçekleştirilebilir olmasında katılımcıların bu konuya gösterecekleri hassasiyet çok önemlidir. 
 9. Katılımcılar kayıt ve teşhir tesliminde yardım alabilirler.  Fakat festival günü giriş ücreti sadece katılımcıya aittir. Yardımcı katılımcılar festivale girişlerinde giriş ücreti ödemek zorundadırlar.
 10. Katılımcı kendi pastasını teslim edemeyeceği durumlarda bir kişiyi kendi yerine vekil atayabilir. Sorumluluk atanan vekile ait olacaktır.
 11. Daha önce herhangi bir yarışmaya katılmış ve ödül almış, sosyal medyada yayınlanmış olan pastalar bu festivale katılamazlar.
 12. Yarışmalara katılan tasarımlarda yenilebilir dekorasyon malzemeleri kullanılacaktır. Sadece çiçek tasarımlarında çiçek teli ve tohum kullanılabilir.
 13. Disco dust parlak yenilemeyen boyalar sadece pastanın üzerinden çıkarılabilen objelerde veya çiçek sprayları olarak kullanılabilir. Pastanın üzerine direkt olarak uygulanamaz. 
 14. Takım Yarışması kategorisi haricinde hiçbir koşulda Porselen hamuru (cold porcelain ) kullanılamaz.
 15. Yarışmaya katılan teşhirlerin dokunulmaması ve zarar görmemesi için Organizasyon komitesi tarafından gerekli önemler alınacaktır.  Ancak Cake Show sergi/yarışma süresince olabilecek malzeme ve ekipmanın zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Değerli ve pahalı malzemelerinizi kullanmak tamamen yarışmacıların kendi sorumluluğundadır.Teşhirlerin Teslimi 

            7 Nisan   C.tesi :  06:30 - 08:30


 • Yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde yarışmacılar teşhirlerini teslim edip kayıt numaralarını alacaklardır. 
 • Yarışmacılar, teşhirleri belirtilen süre içerisinde kayıt numaralarına göre masalarına koyma sorumluluğundadır. Süre bitiminde tüm işlemler durdurulmalı ve teşhir alanı temiz bırakılmalıdır. 
 • Cake show bir yetenek yarışmasıdır ticari bir show değildir. Yarışmacıların masalarında kişisel reklam, broşür veya kartvizit bulundurması yasaktır. 
 • Zamanında yerini almayan teşhirler  juri tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Tüm teşhirler,  showun 2.gunu belirtilen saatte yarışmacılar tarafından kaldırılmalıdır. Organizasyon komitesi,  17:00’den sonra  teslim alınmayan teşhirleri imha yetkisine sahiptir.
 • Tadı damakta Lezzet yarışmaları diğer pastalar ile aynı ortamda değerlendirilmeye alınacaktır. Sunum için kullanılan tabak veya dekoratif eşyaların kaybından Cake Show Istanbul sorumlu değildir. Cmtesi saat 14 :00 den sonra katılımcı tarafından cakeshow komitesinin izni alınarak teslim alınabilir. Teslim alınmayan kekler  show komitesi tarafından atılacaktır.​


Jüri Değerlendirme


 • JÜRi DEĞERLENDİRME BAŞLANGIÇ :  7 Nisan Cumartesi 10:00 AM​ 


 1. Katılan tasarımlar birbirinden bağımsız, her birisi kendi seviyelerine göre tek tek değerlendirilecek ve 100 üzerinden puanlama yapılacaktır. Eğer birden fazla tasarım altın sertifikasına ulaşırsa içlerinde en yüksek puanı alan kategori birincisi seçilecektir. Eğer aynı puanı almış tasarımlar olması durumunda jüri bu beraberliği kaldırmak için tekrar değerlendirmeye alacaktır.
 2. Kategori birincileri sadece 90 üzerinde puan alan pastalar arasından seçilir. Yeterli puan olmaması durumunda kategori birincisi seçilmeyecektir. 
 3. Cake Show komitesi veya juri yarışmaya katılan teşhirlerin, hijyenik olmayan ve kural dışı hazırlanmaları sebebiyle diskalifiye etme hakkına sahiptir. 
 4. Yarışmaya katılanların jüri ile puanlamadan önce iletişim kurması yarışma kurallara aykırı olup diskalifiye sebebidir.
 5. Tüm yarışmaya katılan teşhirler yarışmacının  ismi belirtilmeden Jüri tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Jüri hiçbir koşulda yarışmacı hakkında bilgi sahibi olmayacaktır. 
 6. Adil ve gizlilikle değerlendirilen yarışma sonuçları açıklandıktan sonra yarışmacılar kendi tasarımları ile ilgili jürinin tavsiye ve yönlendirmelerinden yararlanabilirler. 
 7. Kategori birincileri arasında en yüksek puanı alanlar arasında jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen tasarım BEST OF SHOW (Festival birincisi) seçilecektir . Seçilen kişi ayrıca Cake Show Istanbul'un gelecek projelerinden birinde yer alma hakkına sahip olacaktır. 
 8. Jüri değerlendirme sonucunda alınan karar değiştirilemez.
 9. Puanlama aşağıda belirtilen kriterlere göre yapılacaktır. 


 • Orijinallik
 • Yaratıcılık 
 • Tekniklerin zorluk derecesi 
 • Oranlama , Denge ve bütünleştirme
 • Uygulama becerisi
 • Pastanın düzgün kaplanması
 • Pasta üzerindeki dekorların temiz çalışılması
 • Renk kullanımı
 • Genel Görünüş


Ödül Dağılımı


 1. Standart puanlara erişim sonucunda yarışmalarda dereceye girenlere , sertifika, madalya ve sponsor hediyeleri verilecektir. 
 2. Ödüller, elde edilen puanlara göre verilecektir. Puanlamada yeterli standarda ulaşılamaması durumunda ödül verilmeyecektir.
 3. Tüm ödüller gala gecesinde duyurulacak ve ödülleri dagıtılacaktır.
 4. Ödül törenine katılmayan yarışmacıların ödülleri belirtilen yetkiliye verilecektir. Posta ile ödüller gönderilmeyecektir.


 • Altın      : 90 puan ve üzeri
 • Gümüş  : 75 - 89 puan
 • Bronz    :  65 - 74 puan
 • BEST OF SHOW


Reklam


 1. Yarışma masalarında,  brosür, kartvizit ,katalog  gibi tanıtım materyalleri yeralmayacaktır. 
 2. Reklam için Cake Show sosyal sayfalarında reklamverilebilecektir.
 3. Reklam istekleri için son kayıt yarışma tarihden 3 hafta öncedir.


Fotoğraf Çekimi ve Paylaşım

Cake Show Istanbul, yarışmaya katılan çalışmaların fotoğrafları basılı ve sosyal medyada showun tanıtımı amaçlı olarak kullanım hakkında sahiptir.

YUKARIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYMAYAN TEŞHİRLER SERGİLENMEYECEK VE JÜRİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMEYE ALINMAYACAKTIR.

Lütfen aşağıda belirtilen yarışmalara katılım koşulları ve kurallarını dikkatlice okuyunuz.Kurallara uyulmaması tasarımınızın diskalifiye olmasına sebep olabilecektir. 

YARIŞMALARA KATILIM KOŞULLARI