YARIŞMALARA KATILIM KOŞULLARI  

Herşey cesaretle başlar, destekle büyür.

YARIŞMALAR

Lütfen aşağıda belirtilen yarışmalara katılım koşulları ve kurallarını dikkatlice okuyunuz.Kurallara uyulmaması tasarımınızın diskalifiye olmasına sebep olabilecektir. 

​13-14 MAY,2017

​​​​TARİH :  13 - 14 Mayıs 2017


Başvurular


 • Yarışmalara katılım 200 adet ile sınırlıdır. Bu sayıya ulaşılması durumunda yeni katılım başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Başvurular internet üzerinden YARIŞMA KAYIT FORMU doldurularak yapılacaktır. 
 • Bütün katılımcılar kayıt dokümanı doldurmak ve gerekli ödemeleri yapmakla yükümlüdür.
 • Yarısma numaraları ve kimlik kartları alımında formlar ıslak imza ile imzalanacaktır.
 • Yarışmalara katılan herkese katılım belgesi verilecektir. 
 • Teşhir alanında aynı gün kayıt işlemi yapılmayacaktır.


SON BAŞVURU TARİHİ :    28 Nisan 2017 
Son başvuru tarihinden sonra gelen katılım istekleri kabul edilmeyecektir. 

Genel Kurallar ve Koşullar


 1. Katılımcılar istedikleri kadar kategoride yarışmaya katılabilir, ancak her kategoride sadece bir eser değerlendirme için kabul edilecektir.
 2. Boyutlu pasta kategorisi dışında kalan kategori yarışmalarında kek veya strafor kek kullanılabilir. Pastanın Masada sergilenebileceği taban ölçüleri kategori başlıklarında ayrı ayrı belirtilmiştir. Düğün pastaları min 3 katlı ve katların yüksekliği en az 10cm olmalıdır. 
 3. Yenilebilir resimler farklı ve yaratıcı bir şekilde kullanılabilir ama oldukları gibi kullanılamaz. Amaç teşhire farklı bir yaratıcılık katmak olmalıdır. 
 4. Tasarımın detaylarıjüri bilgilendirme formunayazılarak imzalı olarak teşhir ile birlikte kayıt masasına teslim edilmelidir. Jüri değerlendirme aşamasında bu form önemli olacaktır. 
 5. Yarışmalara sadece kişisel katılım kabul edilecektir.. Firma adına katılım yapılamaz. Kayıt esnasında katılımcı sadece kendi ismini kayıt formuna yazacaktır. 
 6. Fabrikasyon, hazır olarak satılan çiçekler ve dekoratif malzemeler kullanılamaz.
 7. Silikon tabanca yapıştırıcıları kullanımı ve yenilemeyen mücevherler kullanılamaz. Bu bir pasta yarışmasıdır. 
 8. Yarışmaya katılacak teşhirlerin sadece yarışmacı tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Yarışmaların adil bir rebaket ortamında gerçekleştirilebilir olmasında katılımcıların bu konuya gösterecekleri hassasiyet çok önemlidir. 
 9. Katılımcılar kayıt ve teşhir tesliminde yardım alabilirler.  Fakat festival günü giriş ücreti sadece katılımcıya aittir. Yardımcı katılımcılar festivale girişlerinde giriş ücreti ödemek zorundadırlar.
 10. Katılımcı kendi pastasını teslim edemeyeceği durumlarda bir kişiyi kendi yerine vekil atayabilir. Sorumluluk atanan vekile ait olacaktır.
 11. Daha önce herhangi bir yarışmaya katılmış ve ödül almış, sosyal medyada yayınlanmış olan pastalar bu festivale katılamazlar.
 12. Yarışmalara katılan tasarımlarda yenilebilir dekorasyon malzemeleri kullanılacaktır. Sadece çiçek tasarımlarında çiçek teli ve tohum kullanılabilir.
 13. Disco dust parlak yenilemeyen boyalar sadece pastanın üzerinden çıkarılabilen objelerde veya çiçek sprayları olarak kullanılabilir. Pastanın üzerine direkt olarak uygulanamaz. 
 14. Hiçbir koşulda Porselen hamuru (cold porcelain ) kullanılamaz.
 15. Yarışmaya katılan teşhirlerin dokunulmaması ve zarar görmemesi için Organizasyon komitesi tarafından gerekli önemler alınacaktır.  Ancak Cake Show sergi/yarışma süresince olabilecek malzeme ve ekipmanın zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Değerli ve pahalı malzemelerinizi kullanmak tamamen yarışmacıların kendi sorumluluğundadır.Teşhirlerin Teslimi 


             12 Mayıs  Cuma :  16:00 - 20:00
            13 Mayıs  C.tesi :  07:30 - 09:00


 1. Yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde yarışmacılar teşhirlerini teslim edip kayıt numaralarını alacaklardır. 
 2. Yarışmacılar, teşhirleri belirtilen süre içerisinde kayıt numaralarına göre masalarına koyma sorumluluğundadır. Süre bitiminde tüm işlemler durdurulmalı ve teşhir alanı temiz bırakılmalıdır.
 3. Cake show biryetenek yarışmasıdır ticaribir show değildir. Yarışmacıların masalarında kişisel reklam, broşür veya kartvizit bulundurması yasaktır. 
 4. Zamanında yerini almayan teşhirler  juri tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Tüm teşhirler,  showun 2.gunu belirtilen saatte yarışmacılar tarafından kaldırılmalıdır. Organizasyon komitesi,  17:00’den sonra  teslim alınmayan teşhirleri imha yetkisine sahiptir.
 6. Tadı damağımda kaldı kategorisinde yarışan tatlılar, öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır. Jüri değerlendirmesi tamamlandığında kekler yarışmacı tarafından geri alınabilir veya komiteye bağışlanabilir. Saat 15.00’a kadar alınmayan kekler, show komitesi tarafından atılacaktır.​


Yarışma Katılım Ücretleri 
Bireysel katılım için limit  yoktur fakat her pasta için ayrıca ilave katılım ücreti ödenir. Kayıt yapıldıktan sonra kayıt ücreti geri iade edilemez. Yarışma ücretleri Amerikan doları ve TL olarak  ödenebilecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde %2.5 kart kullanım ücreti tahsil edilecektir. Kayıt ücretlerine  etkinlik giriş ücreti dahildir.ERKEN BAŞVURU TARİHİ


 • Erken kayıt son gün  : 7 Nisan 2017


Kayıt Ücretleri


 • Kategori Grubu         50.- TL
 • Tadı Damağımda      35.- TL
 • Genç ve çocuklar      30.- TL
 • Düğün pastası          75.- TL
 • Parti Masası             75.- TL


GEÇ BAŞVURU


 • Kayıt için son gün  : 21 Nisan, 2017


Kayıt Ücretleri


 • Kategori Grubu         60.- TL
 • Tadı Damağımda      45.- TL

 • Düğün pastası          90.- TL
 • Parti Masası             90.- TL


Jüri Değerlendirme


 • JÜRi DEĞERLENDİRME BAŞLANGIÇ :  13 Mayıs Ctesi 10:00 AM​ 


 1. Katılan tasarımlar birbirinden bağımsız, kendi seviyelerinde 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacaktır. Eğer birden fazla tasarım altın sertifikasına ulaşırsa içlerinde en yüksek puanı alan kategori birincisi seçilecektir. Eğer aynı puanı almış tasarımlar olması durumunda jüri bu beraberliği kaldırmak için tekrar değerlendirmeye alacaktır.
 2. Cake Show komitesi veya juri yarışmaya katılan teşhirlerin, hijyenik olmayan ve kural dışı hazırlanmaları sebebiyle diskalifiye etme hakkına sahiptir. 
 3. Yarışmaya katılanların jüri ile puanlamadan önce iletişim kurması yarışma kurallara aykırı olup diskalifiye sebebidir.
 4. Tüm yarışmaya katılan teşhirler yarışmacının  ismi belirtilmeden Jüri tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Jüri hiçbir koşulda yarışmacı hakkında bilgi sahibi olmayacaktır. 
 5. Adil ve gizlilikle değerlendirilen yarışma sonuçları açıklandıktan sonra yarışmacılar kendi tasarımları ile ilgili jürinin tavsiye ve yönlendirmelerinden yararlanabilirler. 
 6. Jüri değerlendirme sonucunda alınan karar değiştirilemez.
 7. Puanlama aşağıda belirtilen kriterlere göre yapılacaktır. 


 • Orijinallik
 • Yaratıcılık 
 • Tekniklerin zorluk derecesi 
 • Oranlama , Denge ve bütünleştirme
 • Uygulama becerisi
 • Pastanın düzgün kaplanması
 • Pasta üzerindeki dekorların temiz çalışılması
 • Renk kullanımı
 • Genel GörünüşÖdül Dağılımı


 1. Standart puanlara erişim sonucunda yarışmalarda dereceye girenlere , ödül kurdelesi, madalya ve sponsor hediyeleri verilecektir. 
 2. Jüri ödülünün dışında yarışmalara katılan bütün ürünler ayrıca ZİYARETÇİLER tarafından da değerlendirileceklerdir.
 3. ZİYARETÇİ SEÇİMİ için etkinlik girişinde ziyaretçilere oy pusulası verilecektir. Oylamanın sonucunda dereceye girmiş yada girmemiş  tasarım ayrıca ödül alma hakkına sahip olucaktır.
 4. Jüri tarafından tüm yarışma kategorileri içinden en beğenilen ve en yüksek puanı alan tasarım BEST OF SHOW olarak seçilip ayrıca ödül alacaktır.
 5. Ödüller, elde edilen puanlara göre verilecektir. Puanlamada yeterli standarda ulaşılamaması durumunda ödül verilmeyecektir.
 6. Tüm ödüller ödül töreninde dağıtılacaktır. 
 7. Ödül törenine katılmayana yarışmacıların ödülleri yetki verilen kişilere verilecektir. Posta ile ödüller gönderilmeyecektir


 • Altın      : 90 puan ve üzeri
 • Gümüş  : 75 - 89 puan
 • Bronz    :  65 - 74 puan
 • Merit     : 55 -64 puan


 • Cake Show Istanbul En beğenilen (BEST OF SHOW)
 • Ziyaretçilerin Seçimi 


Reklam


 1. Yarışma masalarında, brosür, kartvizit ,katalog  gibi tanıtım materyalleri yeralmayacaktır.
 2. Reklam için Cake Show kitapcığına vesosyal sayfalarına reklamverilebilecektir.
 3. Reklam istekleri için son kayıt yarışma tarihden 3 hafta öncedir.
 4. Yarışmacı kartvizitleri istenirse bilgi masalarına bırakılabilir.     Fotoğraf Çekimi ve Paylaşım

Cake Show Istanbul, yarışmaya katılan çalışmaların fotoğrafları basılı ve sosyal medyada showun tanıtımı amaçlı olarak kullanım hakkında sahiptir.

YUKARIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYMAYAN TEŞHİRLER SERGİLENMEYECEK VE JÜRİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMEYE ALINMAYACAKTIR.